לא צריך ביצה – סדנת קציצות מבושלות טבעונית

מי?

עומר בהט, בשלן אובססיבי כבר 25 שנה, מנחה סדנאות בישול, מארח משתים ונותן ייעוץ קולינרי, הכל לפודיז שרוצים להכיר את סודות המטבח הטבעוני

מה?

זהו המפגש השני מתוך שני מפגשים, שיעסוק בקציצות מבושלות. המפגש מוקדש לטכניקה שונה להכנת קציצות טבעוניות ועל הסוגים הרבים של ה"קצוצים" הטבעוניים – מטופו קפוא ופטריות, ועד אצות, אגוזים, ירקות ועלים, איך לעבוד איתם, מה לצפות מהם ועוד.

מה בסדנה?

במפגש אלמד טכניקה שפיתחתי המבוססת על המטבח המולוקולרי (עם עקרון מאוד פשוט) שמאפשר להרכיב קציצות שמתבשלות ברוטב ממגוון בלתי נגמר של מצרכים. הקציצות קלות להכנה מתרחבות בבישול, וממש סופחות את הרוטב. בסוף הסדנה תקבלו חוברת מתכונים מסודרת, בנוסף לארוחת טעימות מפנקת בתחילתה.

"מעט מאוד אנשים מתייחסים לאוכל ברצינות כמו עומר. הוא מוכשר, מלא תשוקה ומלא בידע. אם מעולם לא ניסיתם את הסדנאות שלו, אתם ממש מפספסים! לגמרי מומלץ"

נוזומי ארי, בוגרת 'לא צריך ביצה'

"חוץ מזה שעומר ממש נחמד יש לו גם ידע מטורף בבישול, ואפשר ללמוד ממנו המון. אני לא יכול לכתוב את כל מה שלמדתי בסדנה אבל בכל מה שקשור לקציצות אני יכול לומר שאני שעכשיו אני יודע להכין קציצות מכל דבר. זו הסדנא הכי מלמדת שאי פעם הייתי בה, כיף חיים!"

עידו זיו-לי, בוגר 'אל תקרא לי מוצרלה!' ו'לא צריך ביצה'

"היה מדהים! מצחיק, מחכים וטעים, תודה רבה!"

רותי טיקוצקי, בוגרת 'לא צריך ביצה' ו'אל תקרא לי מוצרלה!'