אל תקרא לי מוצרלה! סדנת גבינות ויוגורט טבעונית

סדנת גבינות טבעוניות

מי?

אני עומר בהט, וכבר 6 שנים שאני מכין בביתי גבינות טבעוניות מעט שונות. במקום לנסות ולחקות גבינות מסחריות מוכרות אני משתמש בגרסאות טבעוניות של הכלים והטכניקות הפשוטות והבסיסיות ביותר ונותן למוצרים (סויה אגוזים וגרעינים) לתסוס, להתייבש ולהבשיל למגוון טעמים ומרקמים מפתיעים.

גבינות טבעוניות

מה?

בשביל הסדנה "אל תקרא לי מוצרלה!" עבדתי על פישוט התהליכים, והנגשתם למטבחים ביתיים סבירים, ועם מספר גדל של בוגרות ובוגרים המייצרים יוגורט וגבינות כחלק משגרת הבישול שלהם ניתן לראות שהשיטה עובדת.

מה בסדנה?

בסדנה נלמד תהליך מובנה ופשוט לייצר יוגורטים וגבינות גורמה טבעוניות בבית. נתחיל מייצור חיידקים פרוביוטיים בקלות בבית, ונסיים ביוגורטים וגבינות שחלקן נושקות למוכרות, וחלקן מתהדרות בטעמים של אגוזים וגרעינים שהופכות אותן למשהו חדש.


"מאז שלמדתי איך להכין גבינות בסדנה של עומר, אני לא מפסיקה להתנסות בחקר סוגים וטעמים שונים של חלב צמחי, יוגורט וגבינה. "

מיכל שואו, בוגרת 'אל תקרא לי מוצרלה!'

"הסדנאות של עומר מועברות במקצועיות רבה ובסופן מקבלים ערכה להכנת גבינות ולמחרת היום מתחילים לייצר גבינות טעימות ובריאות , והכל בנדיבות רבה ובחיוך גדול , תענוג !"

מרסל שקולניק, שף ובעל הקייטרינג 'שבולים רבדים'

"אני מכינה גבינות טבעוניות כבר הרבה זמן ולא היה לי מושג שזה יכול להיות כל כך טעים וכל כך פשוט להכנה ברגע שמבינים את הבסיס. למי שזה חשוב לו לא להוציא משכנתא בכל פעם שהוא רוצה גבינה איכותית -מומלץ"

קרן בן ארי, בוגרת 'אל תקרא לי מוצרלה!'

Discussion about this page